zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

12. odsłona Narodowego Czytania w Powiatowym Zespole Szkół oraz w Branżowej Szkole I stopnia w Sierakowicach

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. W tym roku Polaków na całym świecie połączyła lektura „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Na zaproszenie głowy państwa odpowiedziały również społeczności PZS i BS I st. w Sierakowicach.

W sobotę 9 września w siedzibie szkół spotkali się zainteresowani uczniowie z wszystkich klas, dyrektor BS I st. Pani Elżbieta Szczypior-Ros oraz nauczycielki języka polskiego Panie: Ewa Szlaga-Ortmann, Aleksandra Cygan-Brzezińska, Ewa Lejk i Renata Brzezińska-Wróblewska. Łącznie około 50 osób spędziło sobotnie przedpołudnie z książką w ręku. Przedstawiciele wszystkich klas odczytali na głos wskazane wcześniej fragmenty powieści, które są kluczowe dla zrozumienia treści utworu. Spotkanie z rodzinami Korczyńskich i Bohatyrowiczów sprawiło zebranym intelektualną przyjemność. Dodatkowo każdy z uczestników sprawdził się zarówno w roli słuchacza jak i lektora.

Po lekturze uczestnicy mieli okazję podzielić się wrażeniami z udziału w akcji przy stole zastawionym słodkościami. Po raz kolejny młodzież naszych szkół wykazała się zaangażowaniem i dojrzałością, spędzając swój wolny czas w twórczy i kulturalny sposób.

Renata Brzezińska-Wróblewska