zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września apel inaugurujący rok szkolny 2022/2023 poprowadziły przedstawicielki samorządu uczniowskiego Dominika Płotka oraz Daria Sychta uczennice  z klasy IV Liceum ogólnokształcącego. Gospodarzem uroczystości był dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół – Pan Grzegorz Machola.
Minutą ciszy zgromadzeni uczcili pamięć poległych podczas wojny rodaków, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny. Delegacja uczniów harcerzy z 14 Drużyny Wędrowniczej udała się pod pomnik upamiętniający śmierć 243 ofiar wojny z terenu gminy Sierakowice w celu złożenia symbolicznej wiązanki kwiatów.
Dyrektor Grzegorz Machola w swym przemówieniu inauguracyjnym skierował wiele ciepłych słów do całej społeczności szkolnej, szczególnie zaś wyróżnił uczniów klas pierwszych. Pan dyrektor  podziękował także pracownikom obsługi za wkład włożony w remont placówki.
Naszym uczniom życzymy, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą. Czas szybko mija, nie zmarnujmy ani chwili. Motywem przewodnim akademii była łacińska sentencja „Non scholae, sed vitae discimus (nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia)”.

Łukasz Reiter
nauczyciel historii