zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

I już wakacje! Zakończenie roku szkolnego w ZSP w Sierakowicach

Apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbył się 23 czerwca 2023 r. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. W wakacyjną atmosferę wprowadzili nas muzycy Kapeli z marszu, którzy wykonali dwa utwory Agnieszki Osieckiej pt. „Okularnicy” i „Mój pierwszy bal”. Z artystami wystąpił uczeń naszej szkoły – Mikołaj Gawin.

Następnie dyrektor ZSP – Pan Grzegorz Machola powitał zgromadzonych, a wśród nich Panią Janinę Kwiecień – wieloletnią starostę, a obecnie radną powiatu kartuskiego. Na uroczystości byli obecni także: dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach – Pani Elżbieta Szczypior-Ros, wicedyrektor ZSP – Pan Artur Hewelt, kierownik szkolenia praktycznego ZSP – Pani Katarzyna Cyman i kierownik szkolenia praktycznego BS I st. – Pani Iwona Tesmer. W oficjalnej części uroczystości Pan dyrektor wraz z wychowawcami i Panią starostą wręczyli świadectwa uczniom, którzy ukończyli rok szkolny z wyróżnieniem lub uzyskali stuprocentową frekwencję. Puchar dyrektora szkoły za osiągnięcia minionego okresu dydaktycznego otrzymała IV klasa Technikum kształcącego w zawodach: technik ekonomista i technik agrobiznesu. Następnie organizatorzy konkursów i innych przedsięwzięć wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody zwycięzcom.

Pod koniec uroczystości nadszedł czas na podziękowania. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Dominika Płotka wyraziła wdzięczność Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły za trud i pomoc w zdobywaniu wiedzy. Symbolicznym wyrazem uznania były skromne kwiaty złożone na ręce członków kadry kierowniczej. Na koniec dyrektor szkoły – Pan Grzegorz Machola złożył wszystkim członkom społeczności szkolnej życzenia bezpiecznego wypoczynku i zapowiedział spotkanie 4 września już w Powiatowym Zespole Szkół w Sierakowicach.

Renata Brzezińska-Wróblewska