zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

W tydzień z Sierakowic do Bostonu w USA

Marsz i bieg to najprostsza forma ruchu. Doświadczamy jej nieświadomie każdego dnia w życiu codziennym. Mało kto jednak decyduje się na podjęcie rywalizacji sportowej na dystansach długich widząc w nich często  oznakę szaleństwa, czy też przyczynę niekończących się zakwasów mięśniowych.

Można zadać tu sobie więc pytanie. Czy nasi uczniowie ZSP w Sierakowicach boją się ruchu? Nie ! 

Z początkiem każdego roku szkolnego poprzez nasz autorski projekt ” Bieg ciągły”, na zajęciach wf-u łamiemy psychologiczną barierę pokonywania wielu kilometrów w jednym ciągu bez odpoczynku. Jak okazuje się w naszej szkole nie jest to trudne. Z takim też przeświadczeniem z końcem roku szkolnego wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele mogą przystąpić do kolejnego cyklicznego projektu wydolnościowego – “Mój pierwszy maraton”. W bieżącym roku odbyła się jego trzecia edycja. Do rywalizacji przystąpiło 199 uczniów klas LO i Technikum, którzy rywalizowali drużynowo między klasami. Uczestnicy w ciągu jednego majowego tygodnia (w dniach 22-28.05.2023) indywidualnie  w formie nordicwalking i biegu pokonywali kilometry, które zsumowane zostały w 11 oddziałach klasowych.

Dystans, który pokonaliśmy w tydzień okazał się niebagatelny !!! i wyniósł 6 236 km i 30m. Można więc radośnie rzec, że w zaledwie 7 dni nasi uczniowie z Sierakowic dobiegli wirtualnie do Bostonu w USA.

Do tego sukcesu przyczyniły się najbardziej trzy klasy, które w konkursie zajęły w następującej kolejności miejsca na podium :

1 miejsce – klasa 1 TŻ   z dystansem   1 328 km i 940m

2 miejsce – klasa 1 TRA z dystansem   1 021 km i 850m

3 miejsce – klasa 2 TŻ    z dystansem     756 km i 740m

Reasumując 199 uczestników projektu z 11 klas szkoły zgromadziło wspólnie dystans 6 236 km i 30m co dało średnią 31 km i 226m na ucznia. W tej też klasyfikacji w pierwszej trójce znalazły się następujące klasy:

1 miejsce – klasa 1 TŻ  -średni dystans na uczestnika – 44 km i 298 m

2 miejsce – klasa 4 TEA5  – 40 km i 790 m

3 miejsce – klasa 1 TRA    – 39 km i 300 m

Uczniowie ! Jesteśmy z was dumni!

                                                    Nauczyciele wychowania fizycznego

                                                                                        Marlena Żeleźnik – Bronk

                                                                               Kamila Gilmajster

                                                                               Przemysław Kowalczuk

                                                                                           Artur Hewelt