zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz uroczyste pożegnanie Absolwentów 2022/2023 

Święto Konstytucji 3 Maja to święto państwowe, ustawowo uznane za dzień wolny od pracy. Obchody związane ze świętem nawiązują do wydarzeń z 1791 r., kiedy to podpisano pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. Radość i zaduma takie było przesłanie akademii przygotowanej przez uczniów klasy III LO oraz chóru klasa pierwszych.
Apel pożegnalny dla tegorocznych absolwentów przygotował  Pana Łukasza Reiter oraz  Pani Karolina Neubauer. Na uroczystości nie zabrakło zacnych gości, m.in. członków Zarządu Powiatu Kartuskiego, oraz rodziców wyróżnionych uczniów. Pan dyrektor Grzegorz Machola wraz z towarzyszącymi mu wychowawczyniami: Panią Eweliną Telega, Panią Małgorzatą Chobot oraz Panią Kamilą Gilmajster , wręczyli świadectwa osobom kończącym szkołę.

Łukasz Reiter
Wychowawca klasy III LO