zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

I Mistrzostwa w Szachach o Puchar Dyrektora

I Mistrzostwa w Szachach o Puchar Dyrektora szkoły odbyły się pod koniec kwietnia. Zawody zgromadziły dużą liczbę uczestników ponad 30 uczniów z różnych klas.
Rozgrywaliśmy partię w systemie „Każdy z każdym” po osiem rund. Szachy to gra o wielu walorach edukacyjnych. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Część młodzieży to początkowi gracze, którzy rozwijają dopiero swoje umiejętności w tym zakresie. Ostatecznie 6 najlepszych szachistów rywalizowało o puchar w wielkim finale: Kacper Gawin 1 LOo, Karol Marszk IV TRA, Błażej Lindsted I TE, Patryk Chrapkowski I LOf, Wiktor Miszk IV AE 4, Adrian Tandek II A Branżowa.
Wszelkie spory rozstrzygali Karol Marsz – przewodniczący Szkolnego Koła Szachowego w konsultacji z Panem Łukaszem Reiter. Mistrzem szachowym szkoły po zaciętej walce został Karol Marszk, na drugiej pozycji uplasował się Kacper Gawin. Trzecie miejsce zdobył Wiktor Miszk.

Gratulacje!
Łukasz Reiter
Opiekun Szkolnego Koła Szachowego