zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Czytam, bo warto… „Śluby panieńskie”

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Aleksandra Fredry. W uchwale posłowie podkreślili, że Fredro był

najwybitniejszym polskim komediopisarzem, a także pamiętnikarzem, poetą oraz żołnierzem kampanii napoleońskich “.

Biblioteka szkolna we współpracy z bibliotekarką Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach Justyną Chrapkowską oraz nauczycielkami języka polskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach postanowiła włączyć się w tegoroczne obchody i zorganizowała konkurs czytelniczy pod hasłem: „Czytam, bo warto…”.

Przedsięwzięcie trwało od 13 marca. Najpierw wszyscy zainteresowani wypożyczyli „Śluby panieńskie” z biblioteki szkolnej, a  24 kwietnia 2023 r. przystąpili do testu konkursowego – szukali w książce odpowiedzi na 10 pytań otwartych. Natomiast pytanie 11 dotyczyło całości lektury i nie pozwalało na skorzystanie z jej tekstu.  

W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zajęła Anna Machola z klasy II TR, tuż za nią uplasowali się   Zofia Bielawa z kl. II LO i Maciej Massowa z kl. II TR, zaś na III miejscu znalazły się:  Patrycja Dawidowska z kl. II TR, Mateusz Okroj i Patrycja Hinca z kl. IV TŻ5.

W zmaganiach wzięło udział 17 uczniów z klas : II LO, II TŻ, II TR/TA, III TR, IV TŻ5 i IV TE/TA5.

Uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

       Mariola Leszczyk

                                                                                       nauczyciel-bibliotekarz