zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Młodzież ZSP i BS I st. w Sierakowicach eco- aktywni po raz trzeci

W związku z tym, iż 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi, po raz kolejny  młodzież klas pierwszych i drugich  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach  wzięła udział w akcji pt. „Młodzież ZSP i BSI st. w Sierakowicach – eko aktywna po raz trzeci”.

Celem działania  było:

  • budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej młodzieży oraz  odpowiedzialność za środowisko naturalne,
  • promowanie dbałości o środowisko,
  • sprzątanie śmieci  w miejscowościach, w których mieszka młodzież uczęszczająca do szkoły.

Podczas tej akcji uczniowie zebrali kilkadziesiąt worków śmierci, głównie z lasów, terenów wokół jezior  oraz poboczy dróg.  Efekty pracy najlepiej widać na fotografiach.

Mamy nadzieję, że tego typu akcje spowodują, że młodzież uświadomi sobie, że śmieci powinny być wyrzucane do pojemników do tego przeznaczonych i będzie bardziej odpowiedzialna za środowisko naturalne. 

                                             Organizatorzy