zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Tydzień promocji zdrowia

W dniu 04.04.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uczestniczyli w warsztatach z zakresu zdrowego odżywiania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach organizowanego Tygodnia promocji zdrowia. Zostali również zachęceni do uprawiania różnych form aktywności fizycznej. Dowiedzieli się jak pozytywnie wpływa na ich zdrowie ograniczenie korzystania z urządzeń mobilnych i na rzecz wykorzystania tego czasu na świeżym powietrzu.

Tematem przewodnim było dbanie o zdrowie każdego dnia i o każdej porze roku. Zaprezentowano młodzieży jak przygotować zdrową żywność z produktów takich jak: owoce, warzywa, a zwłaszcza z marchwi.

Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące tematyki zdrowego stylu życia, uczestniczyli w konkursach sprawnościowych, sprawdzających poziom wiedzy oraz pierwszej pomocy.

Całość wydarzenia zakończyła się zdrowym poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów klasy pierwszej technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

 Podjęte działania miały na celu pokazanie młodym ludziom, jak prowadzenie zdrowego stylu życia wpływa na ich codzienność i stan zdrowia.  

Stanisława Cyra