zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Spotkanie z pasjonatem biegania i sztuki kulinarnej w ramach Tygodnia promocji zdrowia

W dniu 03.04.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach uczestniczyli w spotkaniu nt. aktywności fizycznej oraz warsztatach wykańczania wyrobów cukierniczych z zastosowaniem produktów funkcjonalnych oraz o obniżonej wartości energetycznej.

Całość spotkania poprowadził pasjonata biegania i miłośnik sztuki kulinarnej pan Rafał Hendrich. Zapromował aktywne formy spędzania wolnego czasu, które sam uprawia, tj. bieganie, morsowanie, spacerowanie.

Zaprezentował młodzieży jak mądrze i umiejętnie zaplanować sekundę, minutę, godzinę, pomimo nadmiaru obowiązków szkolnych, rodzinnych, a także jak rozbudzić w sobie pasję i ją pielęgnować.  

Charakter spotkania można podsumować przytoczeniem fraszki Jana Kochanowskiego „Na zdrowie”.

Agnieszka Kazimierczak