zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Wycieczka do Warszawy

Nauczyciele historii zorganizowali integracyjną wycieczkę do stolicy Polski. Wybraliśmy termin od 29 do 31 marca 2023 r. ze względu na wspaniałą pogodę.
Wczesnym rankiem łącznie 21 uczniów wraz z dwójką opiekunów wyruszyło w podróż. Do miejsca docelowego jechaliśmy przez trzy województwa. W czasie pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem oraz pomniki Grunwaldzkie. Przewodnik oprowadził nas po najciekawszych zakątkach nowo otwartego obiektu.
Kolejnym przystankiem w naszej podróży było Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Pod okiem doświadczonego edukatora uczniowie przeżyli żywą lekcję historii pt.” Na sarmackim dworze”. Lekcje muzealne to fantastyczna alternatywa tradycyjnego zwiedzania, przystosowana merytorycznie i metodycznie do poziomu i potrzeb naszej młodzieży. Nocowaliśmy w Domu Pielgrzyma Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie.
Cały drugi dzień to czas spędzony w najbardziej znanych miejscach Starego Miasta Warszawy. Łazienki Królewskie – zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spacer w tym niezwykłym parku był niezapomnianym przeżyciem.
Wyjazd był nie tylko okazją do integracji uczniów z różnych klas, ale przede wszystkim odkrywaniem piękna naszej umiłowanej ojczyzny. Opiekunami i pomysłodawcami wyjazdu byli nauczyciele historii Pan Łukasz Reiter i Pan Piotr Kitowski.

Łukasz Reiter
Nauczyciel historii