zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Konkurs wiedzy o Pomorzu finał wojewódzki 

Uczniowie ZSP w Sierakowicach w wielkim finale XXXV Konkurs Wiedzy o Pomorzu
Klub Studencki „Pomorania”, zrzeszający studentów z trójmiejskich uczelni wyższych, działający przy Zarządzie Głównym Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego, już po raz XXXV zorganizował Konkurs Wiedzy o Pomorzu. W sobotę 25 marca 2023 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał konkursu. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach reprezentowało siedmioro ambitnych uczniów.
W wielkim finale konkursu wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczestników z całego Pomorza. Do właściwego III etapu zakwalifikowało się siedmiu najlepszych uczniów z szkół ponadgimnazjalnych całego województwa. Nikola Bronk reprezentowała naszą społeczność. Wykazała się sporą wiedzą na temat historii, geografii i literatury Kaszub.
Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz książki napisane w języku kaszubskim.

Łukasz Reiter
Nauczyciel historii