zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Faces of America

Rok szkolny 2022/23 obfituje w konkursy językowe. Kolejny, w którym wzięliśmy udział, odbył się daleko, gdyż aż w Lublinie, a był to VIII Konkurs Językowy „Faces of America”,organizowany przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Trzy uczennice Technikum – Patrycja Joskowska, Natalia Penk oraz Anna Machola wzięły udział w I etapie konkursu, który polegał na napisaniu eseju na jeden z podanych przez organizatorów tematów. W etapie tym wzięło udział 130 szkół z całej Polski, a dziewczyny zajęły zaszczytne 11 miejsce, gwarantując nam tym samym awans do półfinału, wraz z przedstawicielami 49 innych szkół. Drugi etap odbył się już w Lublinie, gdzie do Patrycji i Natalii dołączyła Paulina Joskowska. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego, który nie należał do łatwych. Mimo największych starań, naszym reprezentantkom zabrakło kilku punktów aby dostać się do finału i spróbować swoich sił w teście kulturowym o Stanach Zjednoczonych. Uczestniczki miały jednak okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, gdyż, poza częścią konkursową, wzięły udział również w prelekcjach. Przedstawiciel Camp Leaders opowiedział o programie Work and Travel w USA 2023, a wieloletnia uczestniczka tego programu – Magdalena Keilty – zainspirowała do wyjazdu.