zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Dbaj o ekologię ucząc się języka angielskiego!

Trust for Sustainable Living, fundacja pozarządowa prowadząca działalność w Oxfordzie w Anglii, zorganizowała w tym roku kolejny konkurs na esej w języku angielskim o tematyce ekologicznej. W tym roku swoich sił w tym konkursie językowym spróbowały Anna Machola i Dominika Płotka, które zmierzyły się z tematem “How can young people be better supported to thrive in green jobs?”. Pomimo ciężkiego tematu, w konkursie wzięło udział 1215 uczniów z 227 szkół z 62 krajów. Jury konkursowe wyłoniło 77 prac finalistów, wśród których znalazła się Ania. Większość finalistów to native speakerzy, dla których angielski jest pierwszym językiem, dlatego też już samo znalezienie się wśród finalistów jest niemałym osiągnięciem. Ania była też jedyną Polką w finale. Uczestnicy zaproszeni są do udziału w międzynarodowej debacie, która odbędzie się online 7 i 8 czerwca.