zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Poznajemy wybitnych przedstawicieli nauk ścisłych

Od 13 do 17 marca 2023 trwał Tydzień Nauk Matematyczno-Przyrodniczych, którego hasłem przewodnim byli „Wybitni Polacy w naukach matematyczno-przyrodniczych”. 

Uczniowie poprzez aktywne działania zapoznali się z postaciami: Stefana Banacha, Marka Belki, Mirosława Hermaszewskiego, Aleksandra Wolszczana, Marii Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Funka, Tomasza Czajki. W ostatnim dniu przedsięwzięcia sprawdzili swoją wiedzę o wybitnych polskich naukowcach w ogólnoszkolnym konkursie online. W grupie 290 uczestników największą wiedzą wykazali się: 

  1. Mateusz Lis z II LO
  2. Dajana Kobiela z IV TE5
  3. Amelia Syldatk z IV TE5
  4. Wiktor Leyk z II TR.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. 

Alicja Ludwikowska