zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Solidna porcja kultury

W ramach współpracy z Centrum Edukacji Filmowej 16 marca 2023 r. uczniowie klasy II LO wzięli udział w nieszablonowej lekcji w kinie na temat: „Odkrywamy świat reklamy”, a następnie w projekcji filmu pt. „Łatwo nie będzie”.

Aktorka prowadząca zajęcia starała się zwrócić uwagę młodzieży na znaczenie reklamy w życiu społecznym. Uczniowie podczas lekcji:

  • poznali definicję reklamy i jej podstawowe elementy,
  • dowiedzieli się, jak stworzyć chwytliwy slogan reklamowy,
  • przeanalizowali środki językowe wykorzystywane w reklamach,
  • dowiedzieli się, czym jest lokowanie produktu w programie telewizyjnym czy filmie,
  • zobaczyli kulisy powstawania reklamy,
  • zrozumieli, jak ważna jest rola reklamy społecznej.

Następnie, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada na 27 marca udaliśmy się do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Już zewnętrzna bryła budynku budzi zaciekawienie i kontrowersje, my zaś postanowiliśmy zajrzeć także do środka. Przewodnik oprowadził nas po najważniejszych częściach instytucji: scenie, widowni, foyer i bibliotece. Przypomniał też najważniejsze fakty z artystycznej biografii Williama Szekspira.

Nasz wyjazd edukacyjny zaliczamy do udanych i rozwijających.

Renata Brzezińska-Wróblewska