zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Wiosna jest czasem konkursów językowych i nasi uczniowie czują już ją w pełni!

Całkiem niedawno, 27. lutego, dwie nasze uczennice z klasy IV TEA5, Patrycja Joskowska i Klaudia Gosz, wzięły udział w II Powiatowym Konkursie „Idioms? My cup of tea!”. Dziewczynom należą się ogromne gratulacje, gdyż w starciu z innymi szkołami ponadpodstawowymi wywalczyły III miejsce. Przypomnijmy, że wyłoniliśmy je spośród 24 chętnych w szkole, więc już na tym etapie zmierzyły się z dużą konkurencją.

Natomiast 13. marca mieliśmy niezwykłą przyjemność posłuchać naszej reprezentantki podczas XVI Powiatowego Konkursu „Speakers’ Corner”. Natalia Penk z klasy I TR wykazała się dużą znajomością języka angielskiego, świetnymi umiejętnościami oratorskimi i przede wszystkim odwagą, która jest w przypadku takich konkursów niezbędna. Jej przemówienie pt. „Body positivity” było przemyślane, dojrzałe i wciągające.

Talentów językowych w naszej szkole nie brakuje, więc i wy znajdźcie w sobie chęci do udziału w przyszłych konkursach!

Ewelina Telega