zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Znamy już laureatów konkursu mitologicznego

Aż trzydziestu siedmiu chętnych zmierzyło się 13 marca 2023 roku z „Mitologią” Jana Parandowskiego, a dokładnie z jej częścią grecką. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania otwarte i zamknięte, łącznie na 11 pytań. Rywalizacja była zacięta i w ostatecznej rywalizacji najlepszą okazała się Joanna Tandek z klasy II LO zajmując I miejsce, tuż za nią uplasował się Michał Dawidowski z klasy IV TE/TA4, uzyskując II lokatę. Również na podium, na najniższym jego szczeblu znalazła się z klasy IV TE/TA4 Paulina Jóskowska.

Joanna i Paulina będą szkołę reprezentować na etapie powiatowym 29 maja 2023 roku w Kartuzach. 

Nad prawidłowym przebiegiem szkolnego etapu czuwała Mariola Leszczyk, a ponadto w jego organizację włączyły się również Renata Brzezińska-Wróblewska, Aleksandra Cygan-Brzezińska i Krystyna Śliwińska-Kobiela.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Chętnych zapraszam do kolejnej edycji konkursu już za rok.

M.Leszczyk