zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Wizyta w schronisku Animalsi

Dnia 04.03.2023r. harcerze z 14 Drużyny Wędrowniczej im. Żołnierzy Wyklętych z Sierakowic udali się z wizytą do schroniska „Animalsi”  w Kościerzynie.
Uczniowie przygotowali w szkole zbiórkę darów dla psiaków i kociaków. Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków i zabawek.
Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt.  Harcerze sprzątali kojce, prowadzili pieski na spacery.  Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Dziękujemy dyrekcji za wsparcie inicjatywy.

Łukasz Reiter
Nauczyciel wos