zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Kolejni uczniowie ZSP w Sierakowicach „porwani przez ekonomię”

W dniu 1 marca, w ramach nawiązanej współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości odbył się wykład on line wygłoszony przez profesora Witolda Orłowskiego pt. : „Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy – co Kopernik powiedziałby o kopaniu kryptowalut i inflacji” . Był to kolejny wykład w ramach programu „Porwani przez ekonomię”.  

Tym razem o nową wiedzę wzbogacili się uczniowie klasy pierwszej, kształcący się w zawodzie Technika rachunkowości.

Profesor w bardzo przystępny sposób, nawiązując do czasów Mikołaja Kopernika, przedstawił historię pieniądza, jego funkcje, podkreślając znaczenie złota jako korzystnej formy lokowania pieniędzy. Poruszył również zagadnienia związane z kryptowalutami.

Przekazał uczniom również informacje o Banku Centralnym, jako najważniejszym banku w Polsce, Banku Stanów Zjednoczonych oraz Europejskim Banku Centralnym mieszczącym się we Frankfurcie, który jest emitentem   euro.

Młodzież słuchała wykładu z ogromnym zainteresowaniem licząc na kolejne „porwanie przez ekonomię”.