zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Dni profilaktyki próchnicy

Już we wrześniu 2022 roku zgłosiliśmy chęć udziału w projekcie realizowanym z Funduszy Europejskich „PROFILAKTYKA PRÓCHNICY – UGRYŹ Z NAMI TEN TEMAT”. To program edukacyjno – profilaktyczny w zakresie próchnicy zębów dla młodzieży województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. W lutym 2023 doszło do jego realizacji w naszej szkole.

Uczniowie mający od 15 do 19 lat, którzy zdecydowali się skorzystać z programu i wypełnili wymagane dokumenty, wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych 21 i 22 lutego. Podczas zajęć zgłębili temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Bonusem dla każdego uczestnika szkolenia  było pudełko zawierające niezbędne w  dbaniu o zęby przybory: pastę do zębów, nić dentystyczną, płyn do płukania jamy ustnej oraz elektryczną szczoteczkę do zębów. Chętni uczniowie skorzystali także z przeglądu stomatologicznego.

pedagog szkolny