zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Konny kulig III LO

Uczniowie klasy III LO we wtorek 07 lutego 2023 r.  uczestniczyli wraz z harcerzami  we wspaniałym kuligu konnym.  Było dużo, zabawy, śmiechu i radości, a przede wszystkim świeżego powietrza i słońca. Zimowa aura to doskonała okazja do integracji młodzieży. Kożyczkowo i Cieszenie to wyjątkowo  urokliwe miejscowości na Kaszubach. Każdy z uśmiechem na twarzy czekał na swoją kolejkę usadowienia się na sankach  i mocno trzymał się przyjaciół aby nie spaść w wielkie zaspy. Cóż to były za emocje… Oblepieni śniegiem odwiedziliśmy stadninę koni naszych gospodarzy. Każdy mógł przejechać się na koniu pod czujnym okiem instruktora. Najodważniejsi karmili zwierzęta. Na zakończenie zimowych wojaży zjedliśmy kiełbaski z ogniska. W drodze powrotnej jeszcze raz wyruszyliśmy z Kożyczkowa do Cieszeni w radosnym konnym kuligu.

Łukasz Reiter