zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Dzień Pozytywnego Myślenia oraz Dzień Naleśnika

W naszej szkole odbyły się dwa mega przyjemne dni – Dzień Pozytywnego Myślenia oraz Dzień Naleśnika! W szkole pojawiły się sympatyczne wiadomości do wzięcia przez każdego, dzieliliśmy się na lekcjach swoimi pozytywnymi przemyśleniami i udało się nam stworzyć naprawdę podnoszące na duchu pozytywne listy, rozdawaliśmy cukierki na poprawę humoru i losowaliśmy złote myśli. Obchodami Dnia Naleśnika zajęła się 1 klasa technika żywienia, która podczas zajęć w kuchni przyrządzała ten smakołyk na różne sposoby. Tymi drobnymi gestami chcemy pielęgnować w naszych uczniach nawyk pozytywnego myślenia i sprawiania sobie małych przyjemności – przynosi to wiele korzyści dla nas i naszego organizmu. Badania udowodniły, że optymiści żyją dłużej i zdrowiej, więc całym sercem zachęcamy do pozytywnego spojrzenia na życie – jest to coś czego można się nauczyć. Mamy parę propozycji na zdrowe, optymistyczne nawyki, prosto ze złotych myśli, które rozpowszechnialiśmy podczas naszego święta:

 Pamiętaj, że większość złych rzeczy których się obawiasz – nigdy się nie wydarzy

Ciesz się i doceniaj nawet drobne rzeczy

 Dostrzegaj otaczające cię możliwości, a nie trudności

 Uśmiechaj się tak często jak to możliwe.

Życzymy samych pozytywnych myśli i udanych naleśników!