zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Droga do Beltejem

Święta to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci, czas refleksji nad tym co ważne, istotne a zarazem niedoścignione. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 22 grudnia 2022 r. cała społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach uczestniczyła w Jasełkach Bożonarodzeniowych. Podczas inscenizacji jasełek uczniowie klasy II TŻ opowiedzieli historię o ludziach zabieganych i zapracowanych. Poszczególne sceny miały uświadomić wszystkim, że Jezus wciąż przychodzi do ludzi, którzy nie mają czasu dla Boga. Na scenie nie zabrakło Dzieciątka, Maryi i Józefa, tradycyjne przybyli także Trzej Królowie. Główne przesłanie przedstawienia zawarte było w słowach: „Radości naszedł czas, może coś odmienieni się w nas?”

Piękny śpiew kolęd i pastorałek, w wykonaniu uczennic z klas pierwszych, a także niesamowity taniec aniołów przypomniał wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia to czas radości, spełnienia i oczekiwania. Oczekiwania na cud, cud Boży. Wierzymy, że właśnie wtedy uda się nam na chwilę zatrzymać i zobaczyć to co jest proste, zwykłe, ludzkie – po prostu uda się nam zobaczyć ludzką dobroć

Kiedy część artystyczna dobiegła końca przyszedł czas na życzenia oraz  wręczanie nagród i dyplomów uczniom, którzy brali udział w konkursach: „Talent Show”, „Życzliwość w kadrze”, „I Konkursie Nakrywania Stołów Bożonarodzeniowych”, „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”, zawodach sportowych oraz za udział w konkursach regionalnych.

Karolina Neubauer