zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Warsztaty Bożonarodzeniowe

W dniu 13 grudnia 2022r. odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe wypiekania i dekorowania pierników świątecznych dla 24 uczniów Szkoły Podstawowej w Załakowie, którzy wraz z panią Wiolettą Dworak odwiedzili ZSP Sierakowice. Zajęcia zostały przygotowane przez nauczycielki Mirosławę Cyman i Małgorzatę Chobot przy współudziale uczniów z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Uczestnicy warsztatów z wielką chęcią i zaangażowaniem przygotowywali pachnące przyprawami i miodem ciasto na pierniki. Następnie wykrawali wybrane kształty i wypiekali ciastka. Kolejnym etapem było własnoręcznie dekorowanie wyrobów. Uczniowie wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z Technikum przygotowywali lukier królewski. Przyozdabiali pierniczki kolorowym lukrem oraz posypkami. Gotowe wypieki zapakowali w celofan i zabrali ze sobą. Każdy z uczestników otrzymał przepis, aby móc powtórzyć świąteczne wypiekanie w domu oraz pamiątkowe długopisy i ołówki od dyrektora szkoły Grzegorza Macholi. Dziękujemy za udział w warsztatach i wspólną zabawę!