zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Gala Stypendialna 2022

W dniu 12 grudnia 2022 r.  uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach wyróżniający się wysokimi wynikami z przedmiotów zawodowych, wzięli udział w uroczystej Gali Stypendialnej, która odbyła się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Aby uzyskać zaszczytny tytuł Stypendysty Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”, uczniowie musieli uzyskać średnią z przedmiotów zawodowych co najmniej 5,2.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Józefa Sarnowskiego, Członka Zarządu Województwa Pomorskiego. Przywitał on zgromadzonych oraz pogratulował Stypendystom wysokich wyników.

Po nim głos zabrali Jakub Hamanowicz, reprezentant Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz trzykrotna stypendystka Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, Julia Figa,  którzy podkreślali duże znaczenie funduszy europejskich we wspieraniu edukacji, wskazując na szerokie możliwości jakie dają beneficjentom, jednocześnie gratulując nagrodzonym.

Po wystąpieniach nastąpiło wręczenie stypendiów.

Wśród tegorocznych 405 Stypendystów, znalazło się również 17 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach:

Dominika Benkowska

Amelia Choszcz

Diana Cichosz

Szymon Górlikowski

Julita Hewelt

Patrycja Hinca

Oliwia Kielińska

Dominika Marcińska

Ewa Marczyńska

Barbara Mejna

Weronika Mejna

Paulina Myszk

Joanna Pioch

Kinga Pobrucka

Zuzanna Ropel

Anna Starosta

Wiktoria Stencel.

Wszystkim Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Katarzyna Cyman