zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Dzień Życzliwości

30 listopada obchodziliśmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Dzień Życzliwości, który zorganizowały panie Aleksandra Wołoszyk i Stanisława Cyra. Był to dzień poświęcony na drobne przyjacielskie gesty, promowanie bycia miłym i uprzejmym, zachęcaliśmy do uśmiechu i szukaliśmy okazji do poprawienia komuś humoru. Świętowaliśmy na różne sposoby: wyświetlaliśmy sympatyczne filmiki przygotowane przez każdą klasę – z pozdrowieniami i dobrymi życzeniami, te które tłumaczyły czym jest życzliwość na dzisiejszej młodzieży oraz jak możemy wyrażać ją w codziennym życiu. Funkcjonowała nasza poczta życzliwości, dzięki której do uczniów i nauczycieli trafiły liściki i pozdrowienia – część z nich zawisła na tablicy, na którą można zerknąć i poczuć pozytywną energię jaka płynie z tych miłych słów. Pojawiło się koło fortuny, które losowało wyzwanie pasujące do obchodzonego przez nas dnia. Zadaniem było m.in. powiedzenie komuś komplementu, uśmiechnięcie się do kogoś, przybicie piątki… – drobne gesty, które umilają nam codzienne życie. Częstowaliśmy smakołykami przygotowanymi przez naszych uczniów, a te cieszyły się dużym powodzeniem. Po szkole kręciła się też ekipa z okolicznościową ramką, która robiła zdjęcia chętnym nauczycielom i uczniom, upamiętniając uśmiechy.

Dziękujemy gorąco wszystkim którzy wzięli udział w obchodach Dnia Życzliwości i mamy nadzieję, że był to dla wszystkich miły dzień!

Więcej zdjęć – kliknij tutaj