zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Wycieczka do Poznania

W ramach dotacji rządowego programu “Poznaj Polskę” w dniach 28-30 listopada 2022 r. uczniowie pierwszych i drugich klas Technikum udali się na wycieczkę edukacyjną do Poznania i okolic. Młodzież miała możliwość zapoznania się z dziedzictwem narodowym i kulturowym Państwa polskiego. Przygoda rozpoczęła się w Gnieźnie, gdzie zwiedzili Muzeum Początków Państwa Polskiego, Katedrę Gnieźnieńską z Drzwiami Gnieźnieńskimi przedstawiającymi najważniejsze wydarzenia z życia świętego Wojciecha. Zwiedzanie Poznania rozpoczęli od Ostrowa Tumskiego z Katedrą świętego Piotra i Pawła oraz Palatium Mieszka I. Zwiedzili Stare Miasto z barokowym kościołem Fara i renesansowym ratuszem z trykającymi koziołkami. Duże wrażenie zrobiła na uczestnikach palmiarnia z egzotyczną roślinnością oraz warsztaty w Muzeum Pyry. Ostatnim etapem wyjazdu była wizyta w muzeum Arkadego Fidlera w Puszczykowie oraz pałac w Rogalinie.

Organizatorka wycieczki nie zapomniała również o integracji. Młodzież miło spędziła czas w kinie na filmie pt. “Listy do M5”, w parku trampolin oraz na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Jednak największe emocje dostarczyła przejażdżka gondolą wielkiego koła młyńskiego i zabawa na lodowisku. Wycieczka zapewniła wszystkim dużo pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.

Karolina Neubauer, Alicja Ludwikowska, Magdalena Kurat