zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości” 2022

W czwartek 10 listopada 2022 r. w sali obrad Urzędu Gminy w Kościelisku odbył się XV Konkurs „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Tegoroczny finał konkursu odbywał się pod hasłem: „Stulecie Powrotu Części Górnego Śląska do Macierzy”. Tematyka zmagań była szalenie trudna a zakres materiału ogromny, dlatego uczniowie naszej szkoły włożyli wiele czasu i serca w przygotowania.  W skład drużyny naszej szkoły wchodziło trzech uczniów:  Paweł Mański III TŻA, Jakub Polejowski 4 LO4 oraz Dominika Płotka III LO.  Ostatecznie wywalczyliśmy drugie miejsce.
Wyjazd na Termy Chochołowskie, zwiedzanie Doliny Kościeliskiej z przewodnikiem oraz udział w uroczystościach patriotycznych to tylko niektóre atrakcje naszego wyjazdu na Podhale. Delegacje na czele której stał Pan dyrektor Grzegorz Machola wyróżniały wspaniałe stroje kaszubskie. Dziękujemy GOK w Sierakowicach za wypożyczenie strojów ludowych.

Łukasz Reiter
nauczyciel historii