zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Etap szkolny VII edycji Olimpiady Statystycznej

W środę 9.11.2022 r. odbył się wnaszej szkole etap szkolny VII edycji Olimpiady Statystycznej. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych i rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej.W etapiewzięło udział 7 uczniów. Pięcioro uczniów uzyskało wynik kwalifikujący do kolejnego etapu, jednak według regulaminu w etapie okręgowym mogą wziąć udział maksymalnie 3 osoby ze szkoły. W związku z tym do zawodów okręgowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki:

  1. Szymon Górlikowski z klas 4 TE5,
  2. Maciej Massowa z klasy 2 TR,
  3. Paulina Mrozewska z klasy 2 TR.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskania wysokich wyników.

Alicja Ludwikowska