zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Uroczysta gala finałowa konkursu historycznego Patria Nostra

Konkurs w ramach VII edycji projektu Patria Nostra adresowany był do uczniów z całej Polski. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu,  budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków.

Z inicjatywy szkolnej polonistki Pani Renaty Brzezińskiej – Wróblewskiej uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji zadania. Naszej grupie nie brakowało pomysłów.  Nad realizacją zadania czuwał pan Łukasz Reiter. Efekt dwudniowej pracy w plenerze i na terenie szkoły można podziwiać pod zamieszczonym poniżej linkiem. Uczniowie zdobyli cenne  doświadczenie i przeżyli niezapomniane emocje. Na filmie utrwaliliśmy akcję dywersji AK „Wieniec”.

Ostatecznie na 70 zgłoszonych prac uzyskaliśmy dobre 9. miejsce oraz jako jedyni nagrodę specjalną za profesjonalne wykonanie montażu oraz pracę zespołową. Uroczysta gala finałowa konkursu odbyła się 28.09.2022 r. w siedzibie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Łukasz Reiter

nauczyciel historii

Link do filmu:
https://drive.google.com/file/d/1fZK4PIEEk7PGmt7tJNxEv9zI9wgkxy6a/view