zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Pamięć trwa

Dnia 18 września 2022 r. delegacja naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów przed nowo odsłoniętym obeliskiem, upamiętniającym przejazd żołnierzy „Żelaznego” przez Sierakowice. Nie zabrakło pocztu sztandarowego. 

Wydarzenie miało miejsce z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej, Wójta Gminy Sierakowice Pana Tadeusza Kobieli oraz prezesa Towarzystwa Upiększania Miasta Kartuzy Pana Kazimierza Sochy-Borzestowskiego.

Po zakończeniu  Mszy świętej  w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marcina zaproszeni goście i znawcy tematyki  zabrali głos. Uroczysty przemarsz delegacji na rynek w celu odsłonięcia pomnika, a także liczny udział mieszkańców Sierakowic świadczą o tym, że pamięć o bohaterach ruchu antykomunistycznego jest nadal żywa w lokalnej społeczności.

Łukasz Reiter