zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Uczestnictwo uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sierakowicach w konferencji tematycznej dotyczącej bioróżnorodności biologicznej

W dniach 13 – 14.09.2022 klasa III technikum agrobiznesu uczestniczyła w konferencji pt. „Ochrona bioróżnorodności biologicznej na terenach rolniczych i instrumenty wsparcia”, która była zorganizowana w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, a w jej realizacji uczestniczyli również przedstawiciele Fundacji „Ziemia i Ludzie”.

W pierwszym dniu konferencji odbył się wykład na temat znaczenia bioróżnorodności prowadzony przez specjalistę z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, pana Marka Krysztoforskiego.

W drugim dniu młodzież udała się do ekologicznego gospodarstwa „Lawendowa Osada”, gdzie można było obserwować wdrożenie dbałości o bioróżnorodność i efekty, jakie ona przynosi dla gospodarstwa produkującego metodami ekologicznymi.

Natalia Knapik