zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Zwycięstwo w VII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie

Dnia 10 czerwca br. w Zespole Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych odbył się VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie. W finale konkursu znalazło się 10 uczestników ze szkół województwa pomorskiego. Ostatni etap konkursu składał się z dwóch części: pisemnego testu zbudowanego z 20 pytań oraz prezentacji multimedialnej wybranego regionu nie przekraczającej 10 minut.

Etap szkolny wygrała Nikola Bronk i to właśnie ona wzięła udział w finale konkursu. Przygotowała prezentację zatytułowaną “Wanoga po Chmielnie” i przedstawiła ją  po kaszubsku, jak i po polsku. Udało jej się pokonać konkurencję i zająć I miejsce!

Warto wspomnieć, że w przygotowaniu uczennicy pomogła Pani Mariola Leszczyk, a opiekunem była Pani Maria Browarczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maria Browarczyk

Nauczycielka geografii