zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Czytam, bo warto… „Mendla Gdańskiego”

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając literacki dorobek Marii Konopnickiej oraz jej wkład w działalność patriotyczną, ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. W uchwale oceniono, że Konopnicka była “jedną z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej”. Biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielkami języka polskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach postanowiła włączyć się w tegoroczne obchody i zorganizowała konkurs czytelniczy pod hasłem: „Czytam, bo warto…”.

Przedsięwzięcie trwało od 27 kwietnia do 13 maja 2022 r. Najpierw wszyscy zainteresowani wypożyczali „Mendla Gdańskiego” z biblioteki szkolnej, a następnie 23 maja 2022 r. w rocznicę urodzin poetki, pisali test składający się z 20  pytań zamkniętych i otwartych.

W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zajęła Anna Machola z klasy I TR, tuż za nią uplasowała się   Julita Hewelt z kl. III TŻ5, zajmując II miejsce, zaś na III miejscu znalazły się:  Patrycja Penk z kl. III LO4, Weronika Mejna z kl. III TŻ4 i Zuzanna Ropel z kl. III TŻ5. Wyróżnienie przyznano Kindze Sobisz z kl. III TŻ5.

W zmaganiach wzięło udział 33 uczniów z prawie wszystkich klas.

Uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

                                                                                                                  Mariola Leszczyk

                                                                                       nauczyciel-bibliotekarz