zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Remont sali historycznej 

Na pomysł odnowienia sali lekcyjnej wpadli uczniowie skupieni w Kole Pierwszej Pomocy oraz harcerze z 14 Drużyny Wędrowniczej im. Żołnierzy Wyklętych z Sierakowic. Udało się pozyskać  do pomocy prawdziwych fachowców, chłopców z Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach. Wspólna praca trwała jedynie trzy dni. Podłoga, okna i urządzenia multimedialne  zostały zabezpieczone, ściany i sufit pomalowane, a stara lamperia  wytapetowana. Utalentowane uczennice: Patrycja Terman oraz Anna Machola wykonały reprodukcje znanych plakatów z okresu XX wieku, które zostały przyklejone na ścianach. Dziękujemy serdecznie za pomoc finansową ze strony  Dyrekcji. Młodzież pracowała w grupach, ucząc się współpracy. Remont sali nr 18  to była świetna zabawa. Wspólna praca, wolontariat i przyjaźń to wartości, które przyświecały naszej młodzieży.

Łukasz Reiter

Nauczyciel historii