zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz uroczyste pożegnanie Absolwentów 2021/2022

Konstytucja 3 maja

Nastaje piękna wiosna i po raz kolejny możemy radośnie obchodzić święto uchwalenia Konstytucji 3 maja. Czasy poprzedzające zniknięcie Polski z mapy Europy były bardzo burzliwie i nie brakowało w nich prób ratowania niepodległości. Konstytucja 3 maja była ustawą zasadniczą określającą zasady funkcjonowania nowoczesnego, zreformowanego państwa. Za jej sprawą usiłowano ocalić naszą wolność i do dziś jest ona powodem do dumy dla wszystkich Polaków.

Pożegnanie Absolwentów

Maj to też czas, gdy młodzi Absolwenci opuszczają mury naszej szkoły, aby rozpocząć dorosłe życie. Kończy się prosta ścieżka, którą wspólnie wędrowali, pokonując drobne przeszkody i życzliwie pomagając tym, którzy od czasu do czasu się potykali. Teraz muszą opuścić przetarty szlak i poszukać własnej drogi. Cała społeczność szkolna życzy tegorocznym Absolwentom, aby nie pozostali bezczynni, zawsze mieli szerokie spojrzenie na świat, czerpali radość z życia i spełniali swoje najskrytsze marzenia.

Apel przygotowany przez uczniów klasy III LO po SP pod okiem Pani Eweliny Telegi i Pana Łukasza Reiter uświetnili swoją obecnością goście, m.in. członek Zarządu Powiatu Kartuskiego, Pani Iwona Formela oraz rodzice wyróżnionych uczniów. Pan dyrektor Grzegorz Machola wraz z towarzyszącymi mu wychowawczyniami: Panią Marią Browarczyk, Panią Aleksandrą Klaman-Chmielewską oraz Panią Iwoną Tesmer, wręczyli świadectwa osobom kończącym szkołę.

Wśród najlepszych absolwentów w roku szkolnym 2021/2022 znaleźli się:

 • Joanna Sildatk,
 • Julia Dworak,
 • Izabela Majkowska,
 • Weronika Kotłowska,
 • Julia Jereczek,
 • Łucja Gruchała,
 • Barbara Kropidłowska,
 • Adam Dawidowski,
 • Paulina Wolska,
 • Martyna Naczk,
 • Daria Jalowska,
 • Karolina Wolska.

Dodatkowo Pani Natalia Knapik przedstawiła zwycięzców Testu Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym, a przedstawicielka organizatora konkursu oficjalnie wręczyła naszym uczniom Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Nagrodzono także osoby biorące udział w szkolnym konkursie Talent Show oraz przedsięwzięciu OtoCars, a także wolontariuszy.

Ewelina Telega

nauczycielka języka angielskiego