zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Znamy już laureatów konkursu mitologicznego

Aż dwudziestu trzech chętnych zmierzyło się 18 marca 2022 roku z „Mitologią” Jana Parandowskiego, a dokładniej z jej częścią grecką. Uczestnicy konkursu odpowiadali na 12 pytań otwartych i zamkniętych. Rywalizacja była zacięta i ostatecznie najlepszymi okazały się: Weronika Klebba z kl. II TŻ i Monika Teclaf z kl. I TŻ. Uczennice ex aequo zajęły I miejsce.Tuż za nimi uplasowała się Joanna Tandek z klasy I LO, uzyskując II lokatę. Również na podium, ale na najniższym jego szczeblu znalazła się Anna Machola z klasy I TR.

Laureatki I miejsca, będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym 23 maja 2022 roku w Kartuzach. 

Nad prawidłowym przebiegiem szkolnego etapu konkursu czuwała Mariola Leszczyk, a ponadto w jego organizację włączyły się również nauczycielki języka polskiego: Ewa Szlaga-Ortmann, Marta Hodorowicz i Renata Brzezińska-Wróblewska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Chętnych zapraszamy do kolejnej edycji konkursu już za rok.

Mariola Leszczyk