zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Tydzień Nauk Matematyczno-Przyrodniczych 2022

Jak co roku w naszej szkole w dniach 14-18 marca realizowaliśmy projekt pt. „Tydzień Nauk Matematyczno-Przyrodniczych”. We wszystkich klasach pierwszych i drugich zamiast klasycznych lekcji na przedmiotach matematyczno-przyrodniczych odbyły się zajęcia mające na celu popularyzację i przybliżenie młodzieży nauk matematyczno-przyrodniczych poprzez niekonwencjonalne działania i zabawę.

Na informatyce uczniowie utrwalili swoją wiedzę o bezpieczeństwie w sieci za pomocą escaperoom’u oraz poznali, w jaki sposób różne aplikacje szpiegują nasze poczynania w sieci.  Na podstawach przedsiębiorczości uczyli się, po co i jak oszczędzać. Na chemii wykonywali doświadczenia z zastosowaniem chemii w praktyce. Na biologii grali w statki, przy czym musieli wykazać się podstawową wiedzą przyrodniczą. Na fizyce budowali statek parowy. Na geografii młodzież oglądała film i dyskutowała o dostępności wody pitnej dla mieszkańców Ghany. Na matematykach odbywały się turnieje matematyczne, rozwiązywaliśmy zagadki logiczne i kalambury oraz odwiedzaliśmy matematyczne pokoje zagadek. 

Ponadto wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w szklonym konkursie „Sławni polscy naukowcy”. Pierwsze miejsce zdobyła  w nim Amelia Choszcz z klasy II TR, drugie- Patrycja Terman z II LO, trzecie – Dominika Sobisz z I TR.

Organizatorzy bardzo dziękują uczniom za udział i zaangażowanie w przedsięwzięcia związane z projektem, a zwycięzcom konkursu serdecznie gratulują.

Alicja Ludwikowska