zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Pomoc z głębi serca

Członkowie Koła Pierwszej Pomocy oraz 14. Drużyny Wędrowniczej im. Żołnierzy Wyklętych z Sierakowic włączyli się w akcję pomocy uchodźcom wojennym i tym, którzy pozostali na Ukrainie, by bronić swojej ojczyzny. Rozmawiałem z podopiecznymi o tym, jak radzą sobie z emocjami w obliczu wojny, która toczy się tak blisko. Czas wojny to zaprzeczenie idei pierwszej pomocy. Zamiast ratować życie, ludzie je odbierają, zamiast pomagać – kaleczą, zamiast wspierać – terroryzują. To nie lekcja historii o czasach II wojny światowej, to wielki egzamin z człowieczeństwa.  

Młodzież chce pomagać. Dzięki zbiórce zakupiliśmy sześć kompletnych zestawów apteczek, które zostaną przekazane na Ukrainę. Natomiast artykuły higieniczne, baterie itp.  przekazujemy do puli szkolnej zbiórki dla uchodźców. W czasie wyjazdu do Katowic widzieliśmy na dworcach setki kobiet i dzieci. Dajmy im nadzieję na lepsze jutro!  

Łukasz Reiter

Nauczyciel edb