zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

I PowiatowyKonkurs “Idioms? My cup of tea!”

Nauka idiomów, czyli konstrukcji językowych o swoistym znaczeniu, to twardy orzech do zgryzienia. Jednocześnie niesie ona ze sobą dużo zabawy i daje możliwość spojrzenia na świat trochę inaczej, okiem obcokrajowca. Dlaczego w krajach anglojęzycznych pada psami i kotami (It’srainingcat’s and dogs.), gdy u nas zwyczajnie leje jak z cebra? Czasami wytłumaczenie idiomów jest zupełnie proste, ale najczęściej wymaga dużej wiedzy i obycia językowego. Tym właśnie mogły się popisać nasze dwie uczennice, Dominika Płotka z II LO oraz Patrycja Hebel z II TR podczas I Powiatowego Konkursu “Idioms? My cup of tea!”. Odbył się on 28.02.2022 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach, a nasze reprezentantki zajęły w nim zaszczytne III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Ewelina Telega