zsp.sierakowice@wp.pl +48 58 681 62 70

Studniówka 2022 w ZSP w Sierakowicach

„Matura – to brzmi przerażająco, a zarazem ciekawie. Dreszcz emocji, obawa, rozdrażnienie, satysfakcja? Odwaga nie polega na odczuwaniu strachu, ale na umiejętności działania” – tymi słowami tegoroczni maturzyści rozpoczęli bal studniówkowy 2022.

Na ten wieczór czekali długo. A już za 100 dni jeden z najtrudniejszych życiowych egzaminów – matura. Tej nocy myśleli jednak o dobrej zabawie i tańcu. To wydarzenie maturzyścizapamiętają na długo.

Studniówka odbyła się w Sali Bankietowej Nowa w Tuchlinie. Rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Maturzyści  (uczniowie klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego oraz klas czwartych Technikum kształcącego w zawodach: technik ekonomista, technik agrobiznesu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych) dumnie i dostojnie kroczyli po parkiecie. W tańcu towarzyszyli im: dyrektor szkoły Pan Grzegorz Machola, wicedyrektor Pan Artur Hewelt oraz wychowawcy.

Prowadzący uroczystość: Agnieszka Brzezińska, Kornelia Benkowska oraz Jan Choszcz przywitali zaproszonych gości oraz swoje koleżanki i kolegów. Uroczystego otwarcia balu studniówkoweg odokonał dyrektor ZSP poprzez przecięcie symbolicznej wstęgi oraz wzniesienie toastu za powodzenie na tegorocznym egzaminie maturalnym. Korzystając z okazji dyrektor podziękował wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom za wysiłek włożony w kształcenie i wychowanie młodzieży. Michalina Drywa i Jan Choszcz zapewnili gościom ,,rozkosz dla ucha”, czyli śpiew w duecie, natomiast akcent humorystyczny w postaci scenki z życia szkoły przygotowały uczennice z klasy III LO.

Nasz bal studniówkowy okazał się magicznym wieczorem wypełnionym muzyką do białego rana, którą zapewnił DJ Bimbo. Nie zabrakło również podziękowań, które maturzyści skierowali do dyrekcji, rodziców oraz swoich wychowawców. 

Życzymy maturzystom powodzenia, spokoju oraz skupienia  podczas egzaminu dojrzałości. Połamania piór!

Iwona Tesmer