Jesteś tutaj: Start Solidarność - wartość zawsze aktualna

Solidarność - wartość zawsze aktualna

Share

Uczniowie z klas I TE/A4 oraz I TE/A5 pod opieką wychowawców pani Alicji Ludwikowskiej i pani Kamili Gilmajster oraz pedagoga szkolnego pani Marioli Kałduńskiej pojechali 17 lutego 2020 r. na jednodniową wycieczkę do Gdańska. Rozpoczęli ją od seansu filmowego w kinie – przyjemnej chwili relaksu i zabawy.

 

Jednak najważniejszym celem wyjazdu było odwiedzenie Europejskiego Centrum Solidarności. To szczególne miejsce przyciągnęło uwagę uczestników wycieczki zarówno swoim niezwykłym projektem architektonicznym, jak i ekspozycją opowiadającą nieodległą historię przemian ustrojowych w Polsce. Bardzo komunikatywna i miła pani przewodnik w przystępny sposób przybliżyła uczniom kontekst historyczny, przyczyny i historię buntu społecznego, którego siłą była solidarność ludzi pragnących zmian na lepsze w naszym kraju. Podkreśliła wartość solidarności społecznej i zachęcała młodzież do otwartości oraz wspólnego działania.

Wyjazd był bardzo udany, dostarczył rozrywki i wiedzy, pozwolił uczniom na lepsze poznanie siebie. Uczestnikom sprzyjała pogoda i nawet wielkomiejskie korki okazały się nie takie straszne.

Uczestnicy wycieczki

imageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Solidarność - wartość zawsze aktualna