Jesteś tutaj: Start Sukces uczniów naszej szkoły w powiatowym konkursie „Niepodległe Pomorze”

Sukces uczniów naszej szkoły w powiatowym konkursie „Niepodległe Pomorze”

Share

W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach 7 lutego 2020 r. odbył się powiatowy konkurs  pod hasłem "Niepodległe Pomorze". Jego głównym celem było upamiętnienie setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 8 drużyn ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu kartuskiego. Społeczność naszej szkoły reprezentowały dwie drużyny w składzie:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  w Sierakowicach

1. Jakub Polejowski z klasy I LO 4

2. Agata Koszałka z klasy II TE/TA

3. Izabela Majkowska z klasy II TE/TA

Branżowa Szkoła I stopnia w Sierakowicach

 1. Arkadiusz Kolke z klasy II a BS

2. Zuzanna Leyk z klasy II a BS

3. Paulina Kierznikiewicz z klasy II a  BS

Uczniowie zmierzyli się z pytaniami z zakresu historii Polski i Pomorza od roku 1914 do 1923. Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe we współpracy z I LO w Kartuzach.

W jury zasiedli: wicedyrektor I LO w Kościerzynie – pan Rafał Słomiński, prezes Zarządu Fundacji Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego – pan Mariusz Mówka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu i historyk – pan Eugeniusz Pryczkowski oraz prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Kartuzy - pan Kazimierz Socha-Borzestowski.

Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, pierwsze miejsce zajęła drużyna z ZSP w  Sierakowicach, natomiast reprezentacja Branżowej Szkoły I st. pokonała trzy inne zespoły i zajęła dobre piąte miejsce.  Przygotowania do konkursu były świetną okazją do poznania mniej znanych działaczy z naszego regionu, zaangażowanych w walkę o przyłączenie naszej małej ojczyzny do Polski.

Tak uczciliśmy setną rocznicę zaślubin Polski z morzem! Trzy zwycięskie zespoły otrzymały nagrody: majowy rejs po Zatoce Gdańskiej oraz zwiedzanie oceanarium w Gdyni i fokarium w Helu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz wspaniałą lekcję wychowania do wartości tak bliskich naszemu sercu. Jestem dumny z postawy i waleczności naszych uczniów, którzy mimo licznych obowiązków szkolnych i zawodowych, zaangażowali się jak zwykle na 100%.

Łukasz Reiter

nauczyciel historii

imageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Sukces uczniów naszej szkoły w powiatowym konkursie „Niepodległe Pomorze”