Jesteś tutaj: Start „Poloneza czas zacząć!”

„Poloneza czas zacząć!”

Share

Dnia 8 stycznia 2020 roku na Rynku w Kartuzach maturzyści ze szkół powiatu kartuskiego po raz dwunasty zatańczyli tradycyjnego poloneza. W tanecznym korowodzie wzięło udział kilkaset osób ze szkół ponadpodstawowych z Kartuz, Sierakowic, Somonina, Żukowa oraz Przodkowa.

 

Na czele, w pierwszych parach, szły władze powiatu i gminy Kartuzy: starosta – pan Bogdan Łapa, wicestarosta - pan Piotr Fikus, burmistrz - pan Mieczysław Gołuński z zastępcami panią Sylwią Biankowską i panem Wojciechem Jaworskim, a także pani  Jolanta Tersa - dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach. Oprócz maturzystów z powiatu kartuskiego zaszczycili nas również swoją obecnością uczniowie z partnerskich powiatów: tatrzańskiego, poznańskiego oraz świdnickiego.

W takt  dźwięków poloneza maturzyści tanecznym krokiem kilkakrotnie obeszli cały Rynek. Nie zabrakło kaszubskich strojów oraz eleganckich sukien. Polonez zakończył się modlitwą w kościele pw. św. Kazimierza.

Agnieszka Bir

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start „Poloneza czas zacząć!”