Jesteś tutaj: Start Na sto dni przed maturą… Bal studniówkowy maturzystów ZSP w Sierakowicach

Na sto dni przed maturą… Bal studniówkowy maturzystów ZSP w Sierakowicach

Share

Od 1996 roku w kalendarzu uroczystości Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach figuruje bal studniówkowy, organizowany tradycyjnie na sto dni przed maturą. 11 stycznia 2020 roku do „Karczewianki” przybyli najstarsi uczniowie ZSP, by w gronie swoich nauczycieli, rodziców i przyjaciół uroczyście dać wyraz świadomemu wejściu w ostatnią fazę przygotowań do egzaminu maturalnego.

 

 Sala balowa swobodnie pomieściła niespełna sto pięćdziesiąt osób związanych z trzema oddziałami. W uroczystości uczestniczyły społeczności klas: III Liceum Ogólnokształcącego z wychowawcą panem Dawidem Chmielewskim, IV Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z wychowawczynią panią Renatą Brzezińską-Wróblewską oraz IV Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Kurat. Splendoru uroczystości dodali zaproszeni goście: pan dyrektor Grzegorz Machola, nauczyciele, rodzice oraz przyjaciele tegorocznych maturzystów.

 Uroczyste rozpoczęcie balu nastąpiło o godzinie 19.00 tradycyjnym polonezem. Imprezę  poprowadzili: Julia Choszcz z III LO oraz Szymon Miotk z IV TŻ, którzy powitali przybyłych w imieniu organizatorów. Oficjalnym znakiem rozpoczęcia zabawy stało się przecięcie symbolicznej wstęgi, poprzedzone okolicznościowym przemówieniem pana dyrektora. Po gorącym poczęstunku maturzyści wkroczyli na parkiet, by przy muzyce DJ Sorry Memory przetańczyć całą noc.

W przerwie zabawy o godzinie 22.00 maturzyści skierowali gorące podziękowania w stronę dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, rodziców oraz pracowników administracji szkoły. Prócz wzruszających słów wyróżnieni goście otrzymali także symboliczne róże. Na koniec części artystycznej maturzyści zaprezentowali scenkę kabaretową pt. ”Rada Pedagogiczna”. Krótki film, zrealizowany wyłącznie przez uczniów, wywołał fale śmiechu i gromkie brawa. Późniejsze tańce zakończyły się po 4.00 rano, a mroźny świt zastał prawie wszystkich na parkiecie.

Mamy nadzieję, że kultura i dojrzałość w zabawie przerodzą się w sukces na egzaminie maturalnym. Życzymy naszym maturzystom satysfakcjonującego wejścia w dorosłość.

                                                                                               

Renata Brzezińska-Wróblewska

imageimageimage

 

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Na sto dni przed maturą… Bal studniówkowy maturzystów ZSP w Sierakowicach