Jesteś tutaj: Start Nadeszły upragnione wakacje…

Nadeszły upragnione wakacje…

Share

Johann Wolfgang Goethe powiedział: „Pracuj tylko, radość przyjdzie sama!”, toteż nauka, praca   i zaangażowanie w życie szkoły, a także chwile zadumy i dobrej zabawy wypełniały rok  2018/2019 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. I tak oto nadeszły upragnione wakacje. Uczniowie i nauczyciele mogą odetchnąć z ulgą, by od września na nowo odkrywać sens ciężkiej, codziennej pracy.

 

Społeczność ZSP w Sierakowicach obchodziła uroczyście zakończenie roku szkolnego 19 czerwca 2019 roku. Charakter wydarzenia oraz związana z nim atmosfera  wpłynęły na niecodzienny porządek tego dnia. Udało nam się połączyć oficjalną akademię ze spotkaniami w salach lekcyjnych.

Gospodarzem uroczystości był dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – pan Grzegorz Machola. W akademii wzięli udział: wieloletnia starosta powiatu kartuskiego - pani Janina Kwiecień, radny powiatu kartuskiego – pan  Piotr Zengerski, dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia – pani Krystyna Formela, wieloletnia dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – pani Irena Kulwikowska, wicedyrektor ZSP - pan Artur Hewelt oraz kierownik szkolenia praktycznego BS I st. - pani Elżbieta Szczypior-Ros. Doniosłości spotkaniu dodała obecność wychowawców, nauczycieli oraz wszystkich uczniów szkoły.

Apel poprowadzili uczniowie klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Kornelia Bobkowska i Szymon Miotk. Pan dyrektor Grzegorz Machola w swym uroczystym przemówieniu zwrócił się do całej społeczności szkolnej. Podziękował nauczycielom, uczniom za całoroczną pracę oraz zaangażowanie w działalność pozalekcyjną szkoły i życzył wszystkim udanych wakacji oraz zasłużonego odpoczynku. Przedstawił końcowe efekty nauczania, czyli średnie ocen i frekwencję roczną klas i szkoły. Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa  III Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista – 4,27. Uczniowie tej klasy otrzymali puchar dyrektora. Zaś prymusem w ZSP została uczennica tejże klasy  - Patrycja Rejmak ze średnią ocen 5,73.

Świadectwa i nagrody z rąk pana dyrektora oraz wychowawców odebrali uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki. Z klasy: I LO – Julia Kulaszewicz, Julia Joskowska i Zuzanna Zblewska; z I TŻ – Martyna Naczk; z I TE/TA – Weronika Kotłowska, Izabela Majkowska, Basia Kropidłowska, Adam Dawidowski oraz Radomir Skibiński; z II LO – Patrycja Król, Roksana Itrich, Julia Myszk, Błażej Hewelt, Agnieszka Bir, Julia Choszcz, Patryk Wiśniewski oraz Kinga Lehman; z II TŻ – Olga Landowska; z II TE – Martyna Zdrojewska i Julia Czaja; z III TŻ – Wiktoria Ziegert, Klaudia Głodowska i Kornelia Bobkowska, do grona wyróżnionych należy również Martyna Pobłocka, która przebywała w tym czasie na misji w Afryce; z klasy III TE -  Patrycja Rejmak, Daria Ciszkowska,  Kamila Młyńska, Monika Hinca, Aldona Niklas, Dominika Sildatk oraz Joanna Woźniak. Koniec roku szkolnego stał się również okazją do nagrodzenia laureatów konkursów organizowanych na terenie szkoły.

Następnie uczniowie złożyli na ręce dyrektora symboliczne kwiaty dla całej dyrekcji, nauczycieli i pracowników jako wyraz swej wdzięczności za trud pedagogiczny i wychowawczy. Część artystyczną obchodów święta, w postaci kroniki wydarzeń minionego roku szkolnego, przygotowali uczniowie klasy III TŻ. Obejrzeliśmy także filmową pocztówkę z Afryki przysłaną przez Martynę Pobłocką. Opiekę nad uczniami sprawowała Renata Brzezińska-Wróblewska.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii na stronie internetowej ZSP –www.zspsierakowice.pl. Widać na nich uśmiechnięte twarze, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Oby uśmiech ten gościł na naszych twarzach przez cały okres wakacyjny! Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych wakacji.

Renata Brzezińska-Wróblewska

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniów



Jesteś tutaj: Start Nadeszły upragnione wakacje…