Jesteś tutaj: Start Podsumowanie projektu pt. „Europa dla Zawodowców - Zawodowcy dla Europy”

Podsumowanie projektu pt. „Europa dla Zawodowców - Zawodowcy dla Europy”

Share

W dniu 5 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbyło się podsumowanie projektu pt. ”Europa dla Zawodowców - Zawodowcy dla Europy”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój, podczas którego nastąpiło upowszechnienie wyników projektu, a tym samym przedstawienie europejskiej ścieżki kształcenia jaka została zrealizowana w Maladze przez uczniów Technikum w zawodzie: technik agrobiznesu, technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych.

 

Uczestnicy, którzy zostali objęci stażem zagranicznym przedstawili społeczności szkolnej i lokalnej, zaproszonym gościom i rodzicom prezentacje oraz film, który przybliżył kulturę i historię malowniczego, nowoczesnego miasta, jakim jest Malaga. Ponadto pokazane zostały poszczególne miejsca realizacji stażu zawodowego oraz został omówiony bogaty program kulturowy,  który towarzyszył uczniom  przez 28 dni.

Pani Jolanta Tersa Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach pogratulowała uczestnikom wytrwałości i zdobytych umiejętności zawodowych, wyrażając swoje przekonanie o pozytywnym wpływie stażu na rozwój osobisty młodego człowieka oraz przyszłą jego karierę zawodową.

Ważną częścią podsumowania projektu była prezentacja na temat dalszej edukacji zawodowej programu Erasmus+, przedstawiona przez kierownika Katedry Systemów Informacyjnych Pana dr hab. Dariusza Barbucha prof. Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz absolwentki Wydziału Nawigacji.

Uczniowie zdobywając nowe doświadczenie zrozumieli, że kontunuowanie mobilności edukacyjnej na uczelniach, zwiększa ich szanse na rynku pracy, stwarza możliwość przebywania przez dłuższy czas w obcym kraju, poznania nowych ludzi, podniesienia poziomu wiedzy, używania na co dzień języka obcego, a przede wszystkim rozwoju własnej osobowości.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie uczniom  przez Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach pana Grzegorza Machola najważniejszych dokumentów poświadczających zdobyte kwalifikacje, tj.:

-       dokumentów Europass – Mobilność,

-       dokumentów Skills Portfolio – ECVET,

-       dokumentów Certificate,

-       dokumentów Reference,

-       dokumentów Learning Agreement

oraz zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w zajęciach z przygotowania kulturowego, pedagogicznego i językowego.  

Po oficjalnej części podsumowania, nastąpiła degustacja potraw kuchni śródziemnomorskiej, sporządzonych przez uczennice kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

 

 

Projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów

oraz kadry kształcenia zawodowego

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Podsumowanie projektu pt. „Europa dla Zawodowców - Zawodowcy dla Europy”