Jesteś tutaj: Start Po raz kolejny Polonez Maturzystów na Rynku w Kartuzach

Po raz kolejny Polonez Maturzystów na Rynku w Kartuzach

Share

Już po raz jedenasty 11 stycznia 2019 roku tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, a mianowicie: z klasy IV Technikum w zawodach technik ekonomista, technik agrobiznesu i technik żywienia i usług gastronomicznych oraz III Liceum Ogólnokształcącego wraz z innymi uczniami klas maturalnych ze wszystkich ośmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego, odtańczyli poloneza na Rynku w Kartuzach.

Taneczny korowód liczył około czterysta osób, a poprowadzili go po raz pierwszy nowo wybrany starosta kartuski – pan Bogdan Łapa oraz burmistrz Kartuz - pan Mieczysław Gołuński ze swoją zastępczynią Sylwią Biankowską.

Uczniowie tańczyli do muzyki skomponowanej przez Antoniego Sutowskiego, aranżacją zajął się Tadeusz Korthals, a choreografię przygotowała Alina Michna. Jednocześnie poloneza tańczono też w miastach, których powiaty współpracują z samorządem powiatu kartuskiego. Tego dnia o tej samej godzinie poloneza zatańczyli również maturzyści w Łowiczu, Świdnicy i Zakopanem.

Przed południem orszak wyruszył sprzed budynku Starostwa, po czym udał się na Rynek. Część maturzystów przebrała się w dziewiętnastowieczne i kaszubskie stroje. Dziewczęta miały na nadgarstku wstążki, a chłopcy przypięte różnego koloru kwiaty na piersi, którymi podkreślali przynależność do danej szkoły. Korowód zatrzymał się w kościele pw. św. Kazimierza, gdzie odśpiewano kolędy, odmówiono modlitwę i życzono maturzystom powodzenia podczas majowych egzaminów. Godnie i z dumą  reprezentowaliśmy naszą szkołę, a opiekę nad uczniami sprawowała pani Mariola Leszczyk.

Mariola Leszczyk

imageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Po raz kolejny Polonez Maturzystów na Rynku w Kartuzach