Jesteś tutaj: Start Grudniowy SKF pod urokiem polskiego Christmas movie

Grudniowy SKF pod urokiem polskiego Christmas movie

Share

W grudniu świąteczny nastrój zaczyna dominować w mediach. Słyszymy popularne piosenki, widzimy iluminacje, neony, oglądamy reklamy. Podświadomie szukamy ciepłej opowieści, niosącej przesłanie o konieczności zacieśniania więzi międzyludzkich. Tęsknimy za historią, która jest dynamiczna, trochę zabawna, zaskakująca, ale obowiązkowo dobrze się kończy.

Zaczynamy widzieć cień siebie w jednym z głównych bohaterów… X muza tworzy archetyp, bo przecież każda  nacja marzy o swoim Christmas movie i ma w związku z nim konkretne oczekiwania. Naszych nie zawiodła świąteczna seria TVN – u zatytułowana „Listy do M.”.

Na początku przeprowadziliśmy krótki quiz podsumowujący dotychczasowe spotkania z filmem. Na pytania dotyczące filmów: „Nerve”, „Whiplash” oraz „Nasza klasa” błyskotliwie odpowiedziała Martyna Bronk i w nagrodę otrzymała płytę DVD z pierwszym filmem „Listy do M.”. To właśnie od niego zaczęła się przygoda stacji telewizyjnej TVN ze świąteczną serią.

Po emisji fragmentów filmu „Listy do M2” zastanawialiśmy się nad historią obrazów świątecznych. Pierwszym filmem tego typu w dziejach kina była prawdopodobnie ekranizacja „Opowieści wigilijnej”  Charlesa Dickensa, której premiera odbyła się w Londynie w listopadzie 1901 roku.  W Polsce powstawały: „Niespotykanie spokojny człowiek”, „Wesołych Świąt”, czy „Żółty szalik”. Jednak na premierę komedii o pozytywnym wydźwięku Polacy musieli czekać 110 lat, bo dopiero w listopadzie 2011 roku na ekrany kin wszedł film produkcji TVN „Listy do M.” w reżyserii Mitii Okorna. Zapoczątkował on serię świątecznych „komedii jeszcze bardziej romantycznych”, bo w roku 2015 powstały „Listy do M2”, natomiast w 2017 „Listy do M3”.

Narodziło się pytanie, dlaczego miliony Polaków oglądają świąteczną serię TVN-u w kinie i w telewizji? Wspólnie doszliśmy do wniosku, że tajemnica sukcesu produkcji wiąże się prawdopodobnie z jej formułą. Akcja obrazów toczy się w okresie przedświątecznym i zawiera się w pięciu zabawnych i wzruszających historiach. Film  jest przepełniony pozytywnymi emocjami i humorem, a w głównych rolach oglądamy znanych i lubianych aktorów.

Opiekun SKF

Renata Brzezińska-Wróblewska

image

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Grudniowy SKF pod urokiem polskiego Christmas movie